Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 1:07 pm

Η προπόνησή μας ξεκίνησε πολύ απότομα και αυτό ήταν λίγο δύσκολο για μένα καθώς ο πατέρας μου το πήρε πολύ στα σοβαρά. Είμασταν στην φωτεινή πλευρά του χώρου όταν εκείνος ξεκίνησε την κίνησή του.
-Άρχισε τα Hand Seals Shikamaru αλλιώς δεν θα σταματήσει η σκιά μου. Άρχισε να τα κάνεις μπερδεμένα και συνεχώς. Αν δεν τελειώσεις όλα τα Hand Seals πρώτα και ξανακάνεις ένα δεύτερη φορά θα σε πιάσει το Kage Mane No Jutsu μου!


Last edited by Shikamaru Nara on Thu May 27, 2010 1:22 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 1:11 pm

Εγώ πάνω στον πανικό άρχισα όλα τα Hand Seals αλλά τα έκανα πολύ αργά και με την κίνησή μου που έτρεχα ήταν ακόμα πιο δύσκολο να θυμάμαι ποιο έκανα πριν και πιο όχι. Σε μιά στιγμή καταλάθος έκανα ένα δεύτερη φορά πριν αλλάξει ο γύρος γιατί κοίταζα την σκιά να μην με πιάσει. Όμως το είδε ο πατέρας μου και η σκιά του με έπιασε και με ακινητοποίησε.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 1:22 pm

Αμέσως έπιασε ένα kunai από την θήκη του αλλά επειδή είχε την σκιά του πάνω μου έβγαλα και εγώ ένα. Το έστρεψε προς τα εμένα και μου το πέταξε. Το ίδιο έκανα και εγώ. Τελευταία στιγμή εκείνος άφησε την σκιά και έκανε πολλά Hand Seals συνεχόμενα. Εκτέλεσε ένα Jutsu αέρος και το απομάκρυνε. Εμένα το kunai ήταν ένα μέτρο μακριά. Το άφησα και με πέτυχε αλλά τότε κατάλαβε ο πατέρας μου ότι ήταν Kage Bunshin.
-Συνέχισε τα Hand Seals γιατί ήδη η σκιά μου είναι δίπλα σου.
Κοίταξα δίπλα μου και την είδα. Το είχε μάλλον καταλάβει πιο πριν ότι ήταν Kage Bunshin.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 3:58 pm

Η σκιά πλησίαζε αλλά δεν υπήρχε τρόπος να με ξαναπιάσει. Είπα να ενημερώσω τον πατέρα μου πως από εδώ και πέρα θα ήταν πολύ εύκολα τα πράγματα. Πήρα την συνηθισμένη μου στάση σκέψης. ένωσα τα δάκτυλα των χεριών μου και τα έβαλα να κοιτάζουν προς τα κάτω. Το πρώτο δευτερόλεπτο μου ήρθαν 100 συνδιασμοί για Hand Seal. Αμέσως άνοιξα τα μάτια και άρχισα να τρέχω. Τους είχα αποστηθίσει όλους και τους έκανα συνεχώς. Κοίταξα τον πατέρα μου και τον είδα απορημένο και ταυτόχρονα ενθουσιασμένο. Τώρα η προπόνηση ήταν πολύ ευκολότερη.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 4:06 pm

-Βλέπω πως μαθαίνεις εύκολα Shikamaru. Χαίρομαι αλλά τίποτα δεν τελειώνει εδώ. Έχεις πολύ ακόμη μπροστά σου για να το τελειοποιήσεις.
-Αα αναρωτιέμαι πότε θα τελειώσεις την τεχνική σου.
-Μπορεί να την τελειώσω το βραδάκι.
-Και εμείς πότε θα ξέρουμε πότε είναι βράδυ?
-Όταν οι πλευρές αλλάξουν πρόσημα...
-Πρόσημα?
-Όταν η τωρινή φωτεινή πλευρά γίνει σκοτεινή και η τωρινή σκοτεινή γίνει φωτεινή. Αυτή είναι η διαφορά. Αλλά συνέχισε τα Hand Seals.

Συνέχισα το τρέξιμο και τις μικροτεχνικές για πολύ ώρα. Οι πλευρές άλλαξαν πρόσημα και αυτό έγινε 4 τουλάχιστον φορές χωρίς να κοιμηθούμε. Αν σταματούσα τα χέρια μου θα συνέχιζαν από μόνα τους. Αυτές τις τρεις μέρες κάναμε το ίδιο πράγμα μόνο που την τελευταία μέρα ο πατέρας μου δεν με κυνηγούσε με σκιές αλλά ο ίδιος με κανονικά όπλα.

Τέλος Προπόνησης
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 4:25 pm

Συμπλήρωσες επιτυχώς πέντε δημοσιεύσεις των,τουλάχιστον,τριών γραμμών.
Εκπαιδεύτηκες στον τομέα Ninjutsu.
Αποτέλεσμα: +5 Ninjutsu
Τέλος εκπαίδευσης.
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
Sponsored content





Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu] Icon_minitime

Back to top Go down
 
Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mastery Of Ninjutsu, Part 3 [Ninjutsu]
» Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]
» Training Ninjutsu,Part 2[Ninjutsu]
» Sasuke-Ninjutsu,Part 2 [Ninjutsu]
» Training Ninjutsu,Part 1[Ninjutsu]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Training :: Εκπαίδευση Shinobi-
Jump to: