Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 Past Of Naras, Secret Revealed

Go down 
AuthorMessage
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeFri May 28, 2010 2:35 pm

Είμασταν ακόμα στο μυστικό μέρος προπόνησης και πιο συγκεκριμένα σε ένα δεντράκι που υπήρχε προς το τέλος του δωματίου της τωρινής φωτεινής πλευράς. Είχαμε καθίσει εκεί και μιλούσαμε για την προπόνησή μου αλλά ο πατέρας μου μου ανέφερε κάτι για την Nara Clan.
-Shikamaru είσαι ο επόμενος διάδοχος των Nara και θα χρειαστεί να μάθεις από εμένα όλα τα μυστικά που ήταν τόσες γενιές κρυμμένα.
-Δεν νομίζω πως είμαι ο διάδοχος της Nara Clan. Δεν θα είμαι καλός ηγέτης.


Last edited by Shikamaru Nara on Fri May 28, 2010 4:14 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeFri May 28, 2010 2:41 pm

-Σου είπα να μην λες τέτοια ανούσια πράγματα. Δεν υπάρχει άλλος απόγονος για να πάρει αυτόν τον τίτλο.
-Μα...
-Δεν υπάρχουν αντιρρήσεις. Ο παππούς σου και ο Hokage είπαν ακριβώς το ίδιο. Χρειαζόμαστε έναν νέο ηγέτη γιατί η γενιά μου περνάει και δεν μου μένει πολύς χρόνος ακόμη.
-Τι εννοείς ότι δεν σου μένει πολύς χρόνος?
-Άστο καλύτερα. Πρέπει να ολοκληρώσω τον σκοπό μου όπως και όλοι οι προηγούμενοι ηγέτες των Nara με τον δικό τους τρόπο. Δεν μπορώ να ξεφύγω.
-Πες μου τι εννοείς!
-Θα το μάθεις με τον καιρό. Εξάλλου δεν γίνεται αλλιώς. Shikamaru... θα σου πω τα πάντα για τους Nara και την ιστορία τους καθώς και τις συμμαχίες μας με τις άλλες Clan. Θυμίσου ότι σου πω!
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeFri May 28, 2010 2:52 pm

-Όπως σου είπα είμαι ο 9ο σε σειρά ηγέτης των Nara. Η γενιά μου έχει ήδη περάσει και μην σου πω πως έχει υπερβεί το όριο. Τώρα που θα γίνεις εσύ ηγέτης αν φυσικά περάσεις την δοκιμασία τότε θα ονομάζεσαι Shikamaru Ο 10ος Σε Γενιά Ηγέτης Των Nara. Ο πρώτος που ήταν στην ίδια ηλικία με εσένα ήταν όπως και εσύ.
-Τί εννοείς όπως και εγώ? Και αν δεν περάσω την δοκιμασία τι θα γίνει?
-Ήταν πολύ άνετος και βαριόταν εύκολα. Οι δουλειές που του αναθέτανε δεν τον ενθουσίαζαν. Και όσο για το δεύτερο ερώτημά σου... όποιος δεν περάσει την δοκιμασία... πεθαίνει για ανικανότητα στην ηγεσία. Μπορεί να μην φαινόμαστε σκληρή Clan αλλά είμαστε από τις πιο σκληρές. Τώρα στο θέμα των συμμαχιών. Πριν αρχίσουμε θες να ρωτήσεις τίποτα άλλο γιατί δεν θα με διακόψεις όταν μιλάω.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeFri May 28, 2010 3:02 pm

-Έχω πολλές ερωτήσεις και απορίες αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω. Θα στα πω όλα μετά όταν τελειώσεις.
-Ελπίζω να καταλαβαίνεις και να αναλάβεις τις ευθύνες σου ως σωστός ηγέτης.
-Θα δούμε. Ελπίζω να τα απομνημωνεύσω όλα. Ξεκίνα σε παρακαλώ!
-Εντάξει... όλα άρχισαν πολύ παλιά όταν ο κόσμος των Shinobi ήταν μέσα σε ένα συνεχώς χάος που έπληττε τους πάντες. Οι Shinobi τότε δεν είχαν περιορισμούς και έκαναν ότι ήθελαν. Σκότωναν όποιον έβρισκαν χωρίς δισταγμό. Τα χωριά και οι συμμαχίες ήταν λίγες και δεν έφταναν για να εξημερεύσουν τους άγριους Shinobi. Τότε άρχισαν να φτιάχνονται και οι διάφορες Clan όπως η φημισμένη Loken ή η Shinon.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeFri May 28, 2010 5:30 pm

-Οι Clan φτιάχνονταν για να δημιουργήσουν συμμαχίες και έτσι να μειωθούν και οι δολοφονίες και γενικά οι πράξεις που οδηγούσαν σε πολέμους, εμφύλιους και παγκόσμιους. Όμως ο άλλος λόγος που δημιουργήθηκαν ήταν για να δυναμώσουν με περισσότερο πλυθησμό και έτσι να είναι ανίκητοι. Ο 1ος όμως δεν ήταν έτσι. Μάζεψε κάποιος οι οποίοι τον ακολούθησαν επειδή ήταν είτε φίλοι του ή ήταν ενθουσιασμένοι από τις τρομερές δυνάμεις του.
-Τρομερές δυνάμεις του? Τι δυνάμεις είχε?
-Δεν σου είπα να μην με διακόπτεις?
-Συγνώμη, απλά παρασύρθηκα..
-Λοιπόν. Τότε οι Nara δημιουργήθηκαν με σκοπό να σταματήσουν τα εγκλήματα που γίνονταν.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 9:27 am

-Φυσικά δεν μπόρεσαν να τα σταματήσουν όλα. Τα χρόνια περνούσαν πολύ γρήγορα όταν ο 1ος κατάλαβε ότι ήταν πια καιρός να δώσει έναν νέο ηγέτη στους Nara. Έπασχε από μιά σοβαρή ασθένια και γινόταν αδύναμος συνεχώς. Έτσι διοργάνωσε μιά μικρή γιορτή για να τους ξεχωρίσει με τον δικό του τρόπο από τον πιο δυνατό στον πιο αδύναμο αλλά όχι μόνο σε δύναμη. Έτσι επιλέχτηκε και ο 2ος. Από τα μέσα της ηγεσίας του και μετά όμως υπήρξε αυτό το μεγάλο πρόβλημα. Η "καλοσύνη" άρχισε να πέρνει διαφορετικές διαστάσεις. Ο 2ος άρχισε να θέλει όλο και περισσότερη δύναμη καταλήγοντας να αρχίσει τις δολοφονίες και αυτός. Από τότε όλοι οι επόμενοι αρχηγοί στην Clan άρχισαν να συμπεριφέρονται το ίδιο. Δολοφόνισαν τον 2ο χωρίς να επιλεχτεί ο 3ος και έτσι επικράτησε ένα χάος μέχρι που βρέθηκε να την δοιηκεί μετά από 1 χρόνο ο πιο δυνατός.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 9:37 am

-Ως ο πιο δυνατός ο 3ος άρχισε να σκοτώνει ανελέιτα οδηγώντας τους Nara σε ένα μεγάλο αδιέξοδο. Οι αρχές των προηγούμενων 2 ηγετών είχαν πατηθεί και καταστραφεί. Όταν απήγαγαν τον 3ο οι Nara αποφάσισαν να τον απελευθερώσουν αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν και οι εχθροί σκότωσαν τον 3o φρικιαστικά. Για τον 4ο και τον 5ο δεν έχουμε πληροφορίες. Τα πάντα χάθηκαν όταν έγιναν εκείνοι ηγέτες μέχρι που εμφανίστηκε ο 6ος για να βάλει μία τάξη και να ανορθώσει το ηθικό των ,ηττημένων από τους πολέμους, Nara. Είχε πολύ μυαλό αλλά το ξόδεψε για να εξουδετερώσει κάθε κακό στοιχίο που εμπλεκόταν στο όνειρό του. Το να αποκτήσει απόλυτη κυριαρχία. Δυστηχώς και εκείνος βρήκε θάνατο που δεν θα φανταζόταν. Ενώ κινούσε τις κλοστές από τις σκιές κάποιοι τον βρήκαν και τον βασάνισαν κόβοντάς του μέλη συνεχώς.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 9:51 am

-Οι συμμαχίες ανάμεσα στα χωριά άρχισαν να δημιουργούνται και το ίδιο και οι συμμαχίες με τις Clan. Στην Konoha υπήρχαν πολύ δυνατοί Shinobi και συνεχώς γεννιόντουσαν και άλλοι. Ο 7ος δεν έκανε τίποτα συνταρακτικό αλλά ο 8ος έκανε. Τον θυμάμαι ακόμη. Ήταν ο παππούς σου. Δημιούργησε την συμμαχία με τους Kishimon ενώ στράφηκε ενάντια στους Loken και Shinon. Όμως η πέμπτη μεγάλη Clan έμεινε ουδέτερη σε όλους και δεν έκανε συμμαχία ούτε και επίθεση με κανέναν. Έμεινε ουδέτερη σε όλα. Είχε ξεσπάσει ένας μικροπόλεμος ανάμεσα σε αυτές τις Clan. Οι Loken τον άρχισαν. Άρχισαν να θερίζουν τους Nara με μεγάλη δίψα για αίμα. Ο παππούς σου έκανε μεγάλη πρόοδο στην δύναμη που κληρονόμησαν μέχρι τώρα όλοι οι ηγέτες από τον 1ο. Δυστηχώς η υπερβολική χρήση της δύναμης αυτής έχει και μειονεκτήματα.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 10:09 am

-Έχασε το 1/4 της ζωής του και μαζί και την δυνατότητα να κινήσει τα χέρια του. Ξέρω πως δεν τον έχεις δει ακόμη αλλά θα το κάνεις όταν χρειαστεί. Είναι πολύ επικίνδυνος ακόμα και στην κατάστασή του τώρα. Ορίστηκα εγώ ο 9ος επειδή όχι μόνο είμουν ο πιο δυνατός όπως έλεγαν αλλά και επειδή είμουν ο μόνος απόγονός του με την ίδια τεχνική που είχε. Είδες την τρομερή αλλοίωση του χαρακτήρα των Nara από τον 2ο μέχρι τώρα. Ευτυχώς ο 10ος θα επαναφέρει την αρχική της κατάσταση. Δώσε μου το χέρι σου.
Εγώ του το έδωσα και εκείνος το έπιασε και το γύρισε για να δει την παλάμη μου. Είχα πάντα μιά απορία για αυτό.
-Έχεις αναρωτηθεί ποτέ τί είναι αυτό το τετραγωνάκι που έχει σχηματιστεί στην παλάμη σου? Και στις 2?
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 10:24 am

-Κανείς ποτέ δεν κατάλαβε πως αυτή η δύναμη υπήρχε και ειδικά στους Nara. Δεν έχουμε αποκαλύψει το μυστικό αυτό. Αλλά και το σκοτάδι που κουβαλάμε στις τεχνικές και στις κινήσεις μας δεν είναι λίγο παράξενο. Θα σου πω και αυτό. Στην ηλικία των 14 ο 1ος μπορούσε να χρησιμοποιήσει αυτές τις τεχνικές του σκοταδιού. Μπορούσε να χρησιμοποιήσει όπως εκείνος ήθελε το Yin and Yang. Ονομάστηκε ο πρώτος ο οποίος τελειοποίησε αυτό το πράγμα και αναγέννησε την τρομερή δύναμη που έχουμε σήμερα. Έχω μία ερώτηση. Μετά από όλα όσα άκουσες για το αιματηρό παρελθόν των Nara, θες να αποκτήσεις τον τίτλο του 10ου?
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSat May 29, 2010 10:41 am

-Θέλω. Δεν ήξερα ότι οι Nara έκρυβαν τόσο μεγάλο παρελθόν. Αλλά πες μου τι είναι αυτό στα χέρια μου.
-Χα θα δεις σε λίγες μέρες. Τώρα που αποδέχεσε να γίνεις ο 10ος δεν έχω άλλη επιλογή από το να σου περάσω όλες τις τεχνικές σκότους που ξέρω. Δεν θα είναι εύκολη η προπόνηση μαζί μου σε Jutsu οπότε πρόσεχε κάθε μου κίνηση.
-Ξέρω ξέρω. Δεν είσαι εύκολος ακόμα και με τους συγγενείς σου ε? Είναι ενοχλητικό αλλά θα το κάνω.
-Αυτός είναι ο γιός μου. Ετοιμάσου και φάε προς το παρόν όσο μπορείς. Θα κόψουμε το φαί για μία ολόκληρη βδομάδα.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitimeSun May 30, 2010 9:53 am

Η βδομάδα προπόνησης πέρασε πολύ γρήγορα και χωρίς να την καταλάβουμε. Προπονηθήκαμε και οι 2 πολύ σκληρά. Στρίμωξα πολλές φορές τον πατέρα μου σε μάχες 1v1. Είχα πλέον πάρει μιά πολύ σημαντική τεχνική που θα μου χρησίμευε σίγουρα στο μέλλον.
-Τέλος προπόνησης! Σήμερα βγαίνουμε στον έξω κόσμο. Πάρε τα πράγματά σου και όταν ετοιμαστείς πες μου.
-Εντάξει!

Εγώ πήγα στο σπιτάκι μέσα για να ετοιμάσω τα ρούχα μου και να φύγουμε. Η μητέρα μου θα ανησυχούσε σίγουρα αλλά τώρα θα καταλάβαινε τα πάντα. Ήθελα επίσης να δω και τους άλλους που πέρασαν. Μάλλον θα είχαν τις ίδιες αποστολές. Πήρα τα πράγματα και φύγαμε. Περάσαμε τα σκαλιά και βγήκαμε έξω στον καθαρό αέρα.

Τέλος Past Of Naras, Secret Revealed
Back to top Go down
Sponsored content





Past Of Naras, Secret Revealed Empty
PostSubject: Re: Past Of Naras, Secret Revealed   Past Of Naras, Secret Revealed Icon_minitime

Back to top Go down
 
Past Of Naras, Secret Revealed
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Hidden Villages :: Land Of Fire :: Konohagakure-
Jump to: